Blog

Hindistan: Renkli bir kaos

Hindistan gezilerimden sonra bana sık sık sorulan basmakalıp sorulara cevap bulmak değil niyetim, bana sorulmayan konular hakkında içimi dökmek.

Hindistan deyince benim aklıma gülmesini bilen, mutlu insanlar geliyor. Bu söylemim romantik bir doğu mistisizminden ya da egzotik bir hayalden mi ibaret diye kendi kendime sorarım. Cevabı da her seyahatimde gördüğüm gülen gözlerde bulurum.

Rus tarihi kadar zengin: Rus mutfağı

Uzun bir imparatorluk dönemine yayılan Rusya geniş bir coğrafyaya sahip. Bu durum, sınırları içerisindeki diğer ulusların kültürlerinden ve coğrafi imkânlarından yararlanmasına ve ülke mutfağının çeşitlenmesine olanak tanıdı. Örneğin Kırım ve Kafkasya gibi bölgelerin farklı iklimleri sayesinde büyük bir sebze ve meyve çeşitliliği mevcut.

Daça, daça...

Rus yaşamının geleneksel mekanı ormanlık alanlar, tarımsal araziler ve steplerdir. Göller ve nehirlerle kesintiye uğrayan düzlük, hafif eğimli huzurlu bir ülke olarak düşleriz Rusya'yı

Benden Kanneci’ye selam söyle

Buenos Aires geniş ve uzun caddeleri ile ünlü planlı bir şehir. Öyle ki 9 Temmuz Bulvarı dünyanın en geniş ve Rivadavia Caddesi en uzun caddesi olma özelliğini başka hiçbir caddeye kaptırmıyor.

Fas izlenimleri

Gezmeye bayılıyorum. Yeni güzergahlar oldum olası beni heyecanlandırıyor. Gitmeden önce o ülkeyle ilgili bilgileri okurken "Acaba ben neler hissederim?" diyorum.

KÜBA Doğa Projesi Las Terrazas

Küba'nın cennet köşesi Teraslar